Mahou Shoujo Tokushusen Asuka Tanıtım

Mahou Shoujo Tokushusen Asuka Tanıtım
Mahou Shoujo Tokushusen Asuka Tanıtım

Animemiz'in konusu  2016 senesinde birden ortaya çıkan disas ismindeki canavarların dünyaya saldırmasıyla başlar. 

1 yıl kadar süre gelen savaşlarda insanlar disaslar'a karşı güçsüz kalınca,disaslar ile savaşan başka bir gezegen olan Spirit Realm  ile ittifak yaparlar

 

Yapılan bu ittifakın sonucunda 9 adet güzel ,ruhlarla senkronize ve özel güçlere sahip kızlar doğar. Disaslar ile yapılan savaşlar sonrası sadece 5 kız hayatta kalır ve bunlara büyücü kızlar denir.

 

Disaslar'ı yendikten sonra hayatta kalan kızlar farklı işlere ve farklı hayatlara başlarlar,yapılan savaşlar sonrası kızların piskolojileride bi hayli bozulmuştur ,özellikle Asuna ismindeki kızın ailesi disaslar tarafından kaçırılmış ve Asunaya ailesinden birinin eli hediye paketinde önüne konmuştur.

 

Bundan sonra kızları farklı düşmanlar beklemektedir örnegin uluslar arası teröristler ve kendilerine kötü büyücü kızlar denilen bir gurup..
 Anime hakkında son olarak: tür bakımından shojo (başrolün kız oldugu hikaye) bunun yanındada dikkatimi çeken animede kopan parçalar kan vs çok var ve bunlarla beraber anime seinen türüne (kan ,şiddet,kopan parçalar cinsellik içeren anime) çok benzer sahnelerde içerir.


Yazarın düşüncesi: Anime savaş ve polisiye yönünden çok iyi ve gerçekçi özellikle kişilerin duygularını çok güzel yansıtıyor izlemenizi öneririm.


Opening:


Puan: 6.47 / 3.947 OY

Bölüm Sayısı: 12Kategoriler: Dram, Büyü, Seinen